Kohapeal-hapniku tootmine on nüüd tõeline kuluotsus, mitte teoreetiline. USA lahtise vedela hapniku keskmine hind oli 2026. aasta märtsis 258 USA dollarit tonni kohta ja 2026. aasta juunis 263 USA dollarit tonni kohta, kusjuures Kanada mahtlasti LOX oli samadel kuudel 230 USA dollarit ja 233 USA dollarit tonni kohta.IMARC-i vedela hapniku hulgihinna andmed 2026. aasta esimese poole kohta. Arvestades tarnitud hinda, mis liigub koos turuga, muutub kohapeal tootmise vajadus iga kvartaliga tugevamaks.
Konks on selles, et ükski tehnoloogia ei võida. PSA, VSA ja membraanisüsteemid asuvad kõik samal puhtuse-versus-voolutasandil ja igaüks vahetab puhtuse voolu vastu, et hoida oma positsiooni sellel, mis onmiks need kolm tehnoloogiat üldse konkureerivadselle asemel, et üks lihtsalt teisi asendada.
See PSA vs VSA vs membraani hapniku genereerimise võrdlus on{0}}ainult teadustöö. See tugineb avaldatud etalonidele, originaalseadmete tootjate andmelehtedele ja standardikogudele ning ei väida, et neil pole esmaseid{2}}testiandmeid. Järgmistes jaotistes hinnatakse kõiki kolme puhtuse, vooluhulga ja ulatuse, energia ja kogu omamise maksumuse, jalajälje ja hoolduse ning toiteõhu ja sertifitseerimisvalmiduse kohta.
Kokkuvõtlik võrdlus: PSA vs VSA vs membraani hapniku tootmine lühidalt
|
PSA |
VPSA |
Membraan |
|
|---|---|---|---|
|
Parim jaoks |
Väike kuni keskmise suurusega-saidil-on nõudlus |
Suur ühe rongiga{0}}tööstuslik varu |
Mõõdukas rikastamine, mille puhul ei nõuta 90%+ puhtust |
|
--- |
--- |
--- |
--- |
|
Puhtuse bänd |
90 kuni 95 mahu%, argooni lagi 95% lähedal |
90 kuni 93 mahuprotsenti tüüpiline, 94 mahuprotsenti lagi |
Rikastusriba, mitte sättepunkt |
|
Voolu ulatus |
1,5 kuni 197,4 Nm³/h 18 suuruses |
700–10 000 Nm³/h üks{3}}rong; 80 kuni 400 Nm³/h väiksemates ühikutes |
Kaalud membraani pindala ja astmete arvuga |
|
Spetsiifiline energia |
0,45 kuni 0,60 kWh/Nm³ |
0,28 kuni 0,38 kWh/Nm³ |
Pole avaldatud võrreldavates ühikutes |
|
Toiteõhu-vajadus |
Umbes 11 m³ suruõhku 1 m³ O₂ kohta |
Puhur 300 kuni 1000 mBar, integreeritud kuivatuskiht |
Etteande rõhu ja temperatuuri ajami väljund |
|
Tüüpilised rakendused |
Kliinikud, laborid, keevitamine, veetöötlus |
Teras, tselluloos, tsement, suur oksüdatsioonikohustus |
Põlemise toetamine, vesiviljelus, tekkimine |
Kuidas võrdlust lugeda:
Eespool näidatud jõudlusvahemikke tuleks käsitleda pigem soovituslike tehniliste vahemikena kui garanteeritud väärtustena. Tegelik hapniku puhtus, taastumine, erienergia tarbimine ja kasutuskulud sõltuvad toiteõhutingimustest, hapniku voolust, tarnerõhust, ümbritsevast temperatuurist, adsorptsioonikeskkonna või membraani omadustest, töötsüklist ja süsteemi konfiguratsioonist.
Kui väärtus on tuletatud tootja avaldatud spetsifikatsioonist, ei tohiks seda tõlgendada sõltumatult kontrollitud Sollanti testi tulemusena. Kui esitame Sollanti{1}}spetsiifilisi andmeid, tuleb märkida kohaldatav mudel, töötingimused ja mõõtmismeetod.
PSA tarnib 90–95 mahu% hapnikku 18 suuruses vahemikus 1,5–197,4 Nm³/h (avaldatud PSA hapniku spetsifikatsioonid ja tsükliandmed, välja otsitud 2026). VPSA saavutab 700–10 000 Nm³/h üksikrongil, mis võrdub 25–345 tpd, kuni 94 mahu% (suuremahulised-VPSA tehase võimsused, varade aastatega 2024–2025) ja 80–400 Nm³/h 93% väiksemates kaadrites (VPSA seadmed vahemikus 80 kuni 400 Nm³/h, välja otsitud 2026). VPSA töötab 0,28–0,38 kWh/Nm³ ja PSA 0,45–0,60 (energiakasutus kuupmeetri hapniku kohta, saiti värskendati augustis 2026). Membraani väljund on rikastusriba, mitte seadepunkt, kuna O2/N₂ selektiivsus praktilistes polümeerides on tagasihoidlik (mõõdetud O2/N2 selektiivsust õõneskiudmembraanides, 2020-08).
Otsuse reegel:valige PSA alla umbes 100 Nm³/h, VPSA üle selle ja membraan ainult siis, kui rikastusribast piisab.
Lugege iga arvu vahemikuna. Toiteõhu-kvaliteet, kõrgus merepinnast, töötsükkel ja tsükli ülesehitus muudavad neid numbreid, nii et tarnijate pealkirjad pole võrreldavad, kui katsetingimusi pole nimetatud.
Mis neid kolme tehnoloogiat tegelikult eraldab?
Kõik kolm võtavad sama toiteõhku ja eraldavad seda erinevalt ning see erinevus muudab kõik allavoolu kaubandus{0}} Hapnik PSA läbib õhu läbi tseoliit--tüüpi molekulaarsõela, mis eelistatavalt adsorbeerib rõhu all olevat lämmastikku, jättes tootevoogu hapniku; rõhu vähendamine taastab voodi (Atlas Copco, värskendatud 2026-07-07). Survekõikumisega adsorptsiooniga hapnikugeneraator toodab seetõttu hapnikku lämmastikku tagasi hoides, mitte hapnikku ette tõmmates. Levinud segadus on süsiniku molekulaarsõel, mis eraldub kineetilise difusiooni teel, hapnik siseneb pooridesse kiiremini kui lämmastik. See on klassikaline lämmastiku-PSA mehhanism, erinev õhueraldusrežiim, nii et igasugune fraas "CMS-kiht toodab hapnikku" on vale.
VSA ja VPSA kasutavad sama adsorptsioonikeemiat, kuid regenereeruvad vaakumi poolel, mis muudab energia- ja skaalaprofiili. Membraanid töötavad täiesti erineval põhimõttel: lahus-difusioon läbi õõnsate kiudude, kus hapnik on lämmastikust läbilaskvam, seega on permeaat hapnikuga-rikastatud õhk, mitte puhastatud hapnik.
See üksainus fakt selgitab, miks need kolm tehnoloogiat üldse konkureerivad. Mis tahes PSA vs VSA vs membraani hapniku genereerimise võrdluses hõivavad need sama puhtusega -versus-voolutasapinnaga kastid ja igaüks vahetab puhtuse voolu vastu. PSA puhul määrab tsükli ajastus puhtuse ülemmäära: pikemad adsorptsioonifaasid annavad suurema voolu, kuid madalama puhtuse, samas kui lühemad tsüklid eelistavad puhtust mahule ning suurem puhtus vajab ka rohkem suruõhku ja suuremat jalajälge (Atlas Copco, värskendatud 2026-07-07).
Enne kui midagi tsiteerida, vajab turustaja kliendilt viit sisendit: nõutav puhtusvahemik, nõutav vooluhulk Nm³/h ja SCFM, töörõhk, kõrgus merepinnast ja töötsükkel. Need viis numbrit otsustavad, milline tehnoloogia on isegi töös.
Pro nõuanded:Puhtuse näitaja ilma proovivõtukoha ja katsetingimusteta on turundusnumber, mitte spetsifikatsioon. Rakendage seda testi igale saadud andmelehele, sealhulgas neile, mille edastate.
Puhtus: mida iga tehnoloogia tegelikult annab?
Nii PSA kui ka VPSA jõuavad 90–95 mahuprotsendini, membraan mitte ning allavoolu puhasti rikub 95% ülemmäära.
Oluline märkus hapniku puhtuse andmete kohta
Hapniku puhtus ei ole PSA, VSA või membraanisüsteemi kindel omadus. Tegelik puhtus sõltub toiteõhutingimustest, voolukiirusest, töörõhust, tsükli seadetest, adsorbendi või membraani omadustest ja süsteemi konfiguratsioonist.
Diagrammi vahemikud on seega mõeldud tehnoloogia{0}}taseme võrdlemiseks, mitte iga süsteemi garanteeritud väljundspetsifikatsiooniks.

PSA puhtus on pigem valitav kui fikseeritud. Üks avaldatud PSA spetsifikatsioon pakub hindu 90, 92, 93, 94 ja 95% ning vooluhulk väheneb klassi tõustes: 197,4 Nm³/h 90% juures kuni 179,4 Nm³/h 95% juures (PSA puhtusastmed ja nende maksumus, 2025). VPSA töötab sarnase laeni,kuni 94vol.% GASGENi avaldatud võrdlusandmetel (uuendatud augustis 2026).
Lagi on molekulaarne fakt ja see kuulub tseoliidi mehhanismi. Surve all adsorbeerib sõela tseoliit eelistatavalt lämmastikku ja hapnik jäetakse saadusgaasi (sõela eraldamise molekulaarsuurus, uuendatud 7. juulil 2026). Argoon on oma suuruse ja adsorptsiooni käitumise poolest hapnikule piisavalt lähedane, nii et sõel ei suuda neid kahte majanduslikult eraldada.
Miks 95% on sein, mitte seade:95% ületamine tähendab allavoolu puhasti lisamist, mitte seadme üles keeramist.
Membraani hapnikueralduse puhtus käitub erinevalt. Ühe-astme O2/N2 selektiivsus on tagasihoidlik, seega on toode pigem rikastusriba kui seadistatav sättepunkt ning etteanderõhk, temperatuur ja astmete arv muudavad tulemust rohkem kui ükski juhtseade teeb. See ei ole puudus, kui taotlus soovib rikastamist; see on diskvalifitseerimine, kui avaldus soovib hinnet.
Rakendus määrab kasuliku filtri. Reovee õhutus ja vesiviljelus töötavad 90–93%, klaasoksü-kütuse ja terase EAF rikastus 90–95% ja osooni teke 90–95% (minimaalne hapniku puhtus rakenduse järgi, värskendatud 2026. aasta augustis).
Meditsiiniline hapnik lahendab membraaniküsimuse otse. WHO väidab, et PSA meditsiiniline hapnik on 93% pluss-miinus 3%, samas kui meditsiiniliseks kasutamiseks mõeldud õhu veeldamisel toodetud hapnikku peab olema vähemalt 99,5% (WHO meditsiinilise hapniku puhtuse nõue, 2020, standardite leht on endiselt aktuaalne). Meditsiinilise hapniku rakenduste puhul peaksid kasutajad enne seadmete valimist alati kinnitama vastavust kohalikele määrustele ja kehtivatele standarditele. Ainuüksi hapnikugeneraatori spetsifikatsioonid ei määra regulatiivset heakskiitu. Membraanisüsteemi rikastusriba on palju alla 93% ja seetõttu on see meditsiinilisest kasutamisest diskvalifitseeritud ning PSA-seadet ei saa ilma allavoolu puhastita lihtsalt 99,5%ni tõsta.
Puhtuse kulupool on mehaaniline, mitte kaubanduslik. Pikemad adsorptsioonifaasid annavad suurema voolu madalama puhtusega; kõrgem puhtus vajab selle töötlemiseks rohkem suruõhku ja suuremat jalajälge.
Voog ja ulatus: kus iga tehnoloogia ei ole ökonoomne?


Crossover töötab umbes 100 Nm³/h. Sellest kõrgemal säästab vaakum-pöörd-adsorptsiooniga hapnikusüsteem 30–50% energiast, mida PSA-seade sama väljundi jaoks põletaks; sellest allpool võidab PSA mehaaniline lihtsus (GASGENi hapnikugeneraatori energia etalon, värskendatud 2026. aasta augustis).
Avaldatud ümbrikud kaardistavad, mis jagunesid puhtalt. PSA generaatorid töötavad vahemikus 1,5–197,4 Nm³/h (OXYBERG), samas kui 80–400 Nm³/h vahemiku VPSA seadmed katavad 47–235 scfm ehk 2,5–12,6 tonni päevas (Atlas Copco OGV+). Suure-VPSA tehase võimsus ulatub 700–10 000 Nm³/h ühe rongiga, mis võrdub 25–345 tonni 100% O₂ päevas (Linde Engineering).
Miks PSA lakkab sujuvalt skaleerimisest? Iga torn lõpetab tsükli iga 60–120 sekundi järel ja allavoolu puhverpaak muudab selle impulsskihi väljundi pidevaks vooluks (OXYBERG). Turndown on seetõttu piiratud tsükli ajastuse ja puhvri mahuga, mitte ainult nõudlusega.
See ümbrik selgitab suurte VPSA tehaste taga olevat nõudluskaarti: tööstussegmendid, mida nad teenindavad, hõlmavad terast ja värvilisi metalle, klaasi, tselluloosi ja paberit, kaevandamist, põlemist ja kemikaale, liitiumaku katoodröstimist, reoveepuhastust ja tsemendihapnikukütust (Linde Engineering).
Kaks ausat hoiatust. Crossoveri all on väike VPSA, mis kannab infrastruktuuri, mida rakendus ei vaja. Vahemiku kõige tipus on krüogeenne eraldamine endiselt peamine.
Energia ja kogu omamiskulu: kumba on odavam kasutada?
VPSA on mastaabis madalaim-energiavalik ja väikeses mahus PSA madalaim, nii et-saidil oleneb hapniku tootmise hind sellest, kus te voolu teljel asute.
|
Tehnoloogia |
Spetsiifiline energiatarbimine |
Puhtuse bänd |
Parim skaala |
|---|---|---|---|
|
VPSA |
0,28-0,38 kWh/Nm³ |
90-93% |
100-5000 Nm³/h |
|
PSA |
0,45-0,60 kWh/Nm³ |
90-95% |
1-200 Nm³/h |
|
PSA pluss puhasti |
0,60-0,80 kWh/Nm³ |
99%+ |
Väike kuni keskmine |
|
Krüogeenne |
0,55-0,90 kWh/Nm³ |
99.5%+ |
Suur |

Need on GASGENi 2026. aasta augustis uuendatud tehnoloogia võrdluse energiakasutus kuupmeetri kohta hapniku kohta. Puhtus kannab oma kulu: 90% kuni 93% lisab ligikaudu 5–8% energiat ja 93% kuni 95% veel 10–15%, seega on iga puhtusetapi ühendite energiatrahv.
Sõela eluiga on teine rida.Nitroquanta CMS-i asendamise juhised(2026-05-28) annab ideaalsetes tingimustes 5 kuni 10 aastat, saastunud õhuga või ülemiste temperatuuride juures töötamise korral 3 kuni 4 aastat ja ühe laadimisega suurepärase eeltöötlusega 12 aastat või rohkem. Süsivesiniku ja õli aerosooli pooride ummistus, niiskus, mehaaniline hõõrdumine ja tolmutamine ning termiline tsüklilisus põhjustavad erinevust, nii et realistlik sõela vahetamise intervall on eeltöötluse, mitte müüja küsimus.
Võrreldes tarnitud gaasiga, oli IMARC-i vedela hapniku hulgihind 2026. aasta esimesel poolel USA-s märtsis 258 USD tonni kohta ja juunis 263 USD tonni kohta ning Kanadas 230 USD/MT ja 233 USD/MT. Seda, mida see uurimisaken reaalajas lehel uuesti-kinnitada ei suutnud, on saidil genereerimise ja tarnitud LOX-i nõudluse-tasuvus-, seega tasuvusaega siin ei mainita.
Mõõtmisreegel: logige tegelik kWh ühe nädala jooksul ja jagage toodetud kogu Nm³-ga, mida võrreldakse teie puhtusastmega. See number, mitte andmeleht, on see, millele hange peaks alla kirjutama.
Jalajälg, hooldus ja toite{0}}õhuvalmidus: mida igaüks kohapeal nõuab?
Tehnoloogia, mis võidab jalajälje ja hoolduse osas, on see, mille õhu eeltöötlus on õigesti määratud, sest ebapiisav eeltöötlus lühendab sõela eluiga ja tühistab kõigi kolme puhul toimivusalased väited. Tõeline piirang on iga tehnoloogia jaoks vajalik toite-õhuahel: PSA vajab puhast ja kuiva suruõhku kompressorist, kuivatist ja filtreerimisahelast koos koalestseerimis- ja õli-aurufiltritega, olenevalt kompressori tüübist, mis on tavaliselt määratud ISO 8573-1 klassile (Atlas Copco, lehekülje kuupäev puudub). VPSA-seadmed kõrvaldavad eraldi kuivati, kuna integreeritud kuivatuskiht eemaldab niiskuse ja CO2 enne adsorptsioonikihti, nii et madala rõhuga puhurisüsteemid (300–1000 mBar või 4–15 psi) on kergema tasakaaluga.
Hooldusprofiilid erinevad mehhanismi järgi. Survekõikumisega adsorptsiooniga hapnikugeneraator tsüklistab oma kihte ligikaudu iga 60–120 sekundi järel, nii et väljund on impulss ja vajab puhverpaaki ning tsüklilise -sõela hõõrdumine on tõeline ja korduv kulu. Membraanmoodulitel pole kuluvat jalgrattavoodit, samas kui VPSA lisab selle asemel puhuri ja vaakum{5}}külgse hoolduskoormuse.
Sertifikaat, mitte brošüür:küsige testiaruannet, milles on täpne mudel, mitte üldist andmelehte.
Tarnija kvalifitseeruv turustaja nõuab CE-märgistust koos PED 2014/68/EL-i deklaratsiooniga, ISO 9001 üldise kvaliteedisertifikaadina, ISO 13485, kui seadet müüakse meditsiiniliseks kasutamiseks, ja kolmanda osapoole toimivustesti aruandeid, mis nimetavad akrediteeritud või volitatud asutuselt puhtuse, voolu ja rõhu täpse mudeli. Lisage toiteõhupoole jaoks ISO 8573-1 suruõhu-testi tõendid, viitedokumentidena WHO ja UNDP meditsiinilise hapnikutehase spetsifikatsioonid. Üks võimalus PSA-soositud tsoonis alla ~100 Nm³/h crossoveri on Sollant Treatment'i SLTZO-1MZ kuni SLTZO-30MZ, mis katab 1 kuni 30 Nm³/h 93% ± 3% juures, mis toetab sisemist õhujaotust, CMS-i, mis on surve- või silindrite kohta. kompenseerib sõela settides.
Kes peaks millise tehnoloogia valima?
Kui vajate mõõduka voolu korral 90–93% hapnikku, valige PSA või väike VPSA seade. Kui vajate 90–95% suure pideva voolu korral, valige VPSA. Kui vajate meditsiinilist hapnikku 93% ± 3%, valige PSA. Kui soovite suure voolu korral pigem rikastamist kui puhtuse sättepunkti, valige membraan.
Reovee- või vesiviljelusettevõtjad, 90–93% mõõduka voolu korral:PSA on tavaliselt sobiv ja väike VPSA muutub konkurentsivõimeliseks, kui vool tõuseb ristmiku suunas.
Klaasi-, terase- või tsemenditehased, 90–95% suure pideva voolu korral:VPSA võidab vooluläve, kus VPSA edestab PSA-d, ligikaudu 100 Nm³/h, millest kõrgemal säästab see 30–50% energiat.
Meditsiinilise hapniku ostjad, 93% ± 3% ISO 7396 järgi:PSA vastab WHO meditsiinilise hapniku puhtuse nõuetele; veeldamise{0}}klassi pakkumist hoitakse 99,5% juures.
Rikastamine suure voolu korral:Membraan sobib rakendustele, mis vajavad puhtuse sättepunkti asemel pigem rikastusriba, sest õõneskiudmembraanides -mõõdetud O2/N2 selektiivsus määrab väljundriba, mitte fikseeritud punkti. Seetõttu ei ole membraani hapnikueralduspuhtus meditsiinilise -kvaliteediga hapnikuallikas.
PSA väikesest otsast või VPSA ühe-rongi ümbrisest kõrgemal tarnitakse vastuseks vedel hapnik või krüogeenne -kohapealne genereerimine.
Sollant arendab ja toodab suruõhu{0}}puhastusseadmeid ja gaasigeneraatoreid, sealhulgas hapniku- ja lämmastikugeneraatoreid. Kui määrate süsteemi suurust konkreetse kliendi jaoks, taotlege suuruse ülevaatamist ja me töötame koos teiega läbi voolu, puhtuse ja töö{2}}tsükli numbrid.
Korduma kippuvad küsimused
K: Kas PSA on parem kui VSA?
V: Kumbki ei võida otse; krossover töötab umbes 100 Nm³/h. Selle all on PSA lihtsam tsükkel ja madalam varustuse hind praktiline valik. Sellest kõrgemal vähendab VPSA madalam vaakum{3}}energiavajadus energiatarbimist 30–50 protsenti, mis on voolulävi, mille puhul VPSA ületab jooksvate kuludega PSA.
K: Kas membraanisüsteem võib toota meditsiinilist hapnikku?
V: Ei. Membraani väljund on rikastusriba, mitte kontrollitud puhtusaste ja see ei suuda hoida 93% ± 3% kontsentratsiooni, mida WHO meditsiinilise hapniku puhtuse nõue PSA taimedele määrab. Vedeldamise-kvaliteediga varu hoitakse 99,5% tasemel, mille tasemeni membraansüsteemid üldse ei ulatu.
K: Kas ma saan tehnoloogiate vahel liikuda?
V: Mitte vahetuste{0}}langusena. Iga tehnoloogia määrab oma toite-õhuahela, jalajälje ja puhvri-salvestusnõude, seega tähendab lüliti-kompressori, kuivati ja vastuvõtja suuruse muutmist koos generaatori endaga.
K: Millist toite{0}}õhu kvaliteeti igaüks nõuab?
V: Kõik kolm sõltuvad puhtast ja kuivast õhust vastavalt ISO 8573-1 klassile, kuna õli ja niiskus lagundavad nii adsorbenti kui ka membraanikeskkonda. VPSA-l on siin eelis: selle integreeritud kuivatuskiht eemaldab eraldi kuivati, mida PSA ja membraanid vajavad ülesvoolu.
K: Kas need tehnoloogiad on endiselt asjakohased, kui tarnitud LOX-i hinnad muutuvad?
V: Jah. 2026. aasta esimese poole vedela hapniku hind, mida jälgitakse IMARC-i indeksi järgi, jääb veo- ja tarnetingimuste osas kõikuvaks, mis hoiab -kohapealse hapniku tootmise kulud stabiilse tööstusliku nõudlusega võrreldes prognoositavana.
Järeldus
Otsus PSA vs VSA vs membraani hapniku genereerimine taandub neljale muutujale, mitte ühele parimale tehnoloogiale: nõutav puhtusriba, skaala, töötsükkel ja koha kõrgus merepinnast. Membraansüsteeme on kõige lihtsam paigaldada ja neid on kõige vähem hooldada, kuid need katkevad madalama puhtusastmega ja võitlevad, kui on vaja ka suurt vooluhulka. PSA katab kõige laiema praktilise ulatuse väikese -kuni-keskmise nõudluse jaoks, samas kui VPSA muutub ökonoomsemaks valikuks, kui pidev nõudlus tõuseb üle ligikaudu 100 Nm³/h. See künnis on koht, kus rõhu kõikumise adsorptsiooni hapnikugeneraator annab jooksvate kulude puhul teed vaakum-kõikumise adsorptsioonile ja see on ainus number, mida tasub enne tsiteerimist kõige rohkem kontrollida.
Turustaja jaoks ei ole järgmine samm tehnoloogia tutvustamine, vaid andmete kogumine. Koguge kliendilt viis sisendit: tipp- ja keskmine vooluhulk, nõutav puhtus, päevane töötsükkel, saidi kõrgus merepinnast ja saadao{1}}õhu kvaliteet. Kui need on käes, taotlege kataloogi pealkirja asemel suuruse ülevaatamist tegelike töötingimuste suhtes. Küsige tarnijalt sõela spetsifikatsiooni, märgitud energia eritarbimist oma kliendi tööpunktis ja sertifitseerimisdokumente, mis kehtivad kavandatud lõppkasutuse kohta. Tarnija, kes suudab kõigile kolmele kirjalikult vastata, on tarnija, kelle võite julgelt haigla või köögikombaini ette panna.
Kolme tehnoloogia puhtuse, ulatuse ja maksumuse{0}}kõrvuti-täieliku ülevaate saamiseks vaadake meie hapniku tootmise tehnoloogiate võrdlust.
